znaki_zodiaku

Cechy charakteru związane z poszczególnymi znakami zodiaku

Każdy z dwunastu znaków zodiaku posiada pewne charakterystyczne cechy odróżniające go od pozostałych. Istotne przy tym jest, że owe cechy danego znaku najsilniej przejawiają się wówczas, gdy w danym znaku, czyli w przypisanym mu obszarze nieba, akurat przebywa Słońce, bądź gdy dany znak znajduje się na ascendencie, czyli – kiedy wschodzi. Kiedy natomiast w znakach zodiaku przebywa Księżyc, to sprawia on, że znaki posiadają pewne specjalne cechy, których nie posiadają w innych okresach.

Znanych jest dwanaście znaków zodiaku, które podzielone są na cztery grupy, które z kolei przyporządkowane są czterem Żywiołom. Żywioły te to Ogień, Woda, Powietrze i Ziemia, które oznaczają pewne siły psychiczne, a nie składniki materialne, jak sugerują ich nazwy. Każdy żywioł ma naturalnie swoje charakterystyczne cechy.

I tak, Ogień oznacza silną wolę, pragnienie pokazania swojej indywidualności, zapał i entuzjazm do działania, żywiołowość i wielką energię, czyli cechy, jakie każdy z pewnością skojarzyłby z ogniem. Do żywiołu Ognia należą znaki takie jak Baran, Lew oraz Strzelec.

Woda oznacza wszelkie uczucia i emocje, a także zdolność odczuwania sympatii i antypatii oraz miłości i nienawiści. Do znaków wodnych należą Rak, Skorpion i Ryby.

Żywioł Powietrza nadaje lekkość i polot, inteligencję oraz wielką umiejętność myślenia abstrakcyjnego znakom takim jak Waga, Wodnik oraz Bliźnięta.

Czwarty Żywioł, Ziemia, oznacza związek z istniejącą rzeczywistością i jedynie materialny światem. Znaki takie jak Koziorożec, Byk i Panna odznaczają się swą pracowitością, rzetelnością, sumiennością, wiernością i zdrowym rozsądkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>